Чортківська РКЦБС

Адреса бібліотеки: 
Тернопільська обл., м. Чортків, вул. Зелена, 1, 
Чортківська центральна бібліотека 

Телефон: (03552) 2-12-22 

E-mail: library@cor.tr.ukrtel.net 

Веб-сайт бібліотеки:

library-chortkiv.narod.ru


Блог:

chortkivlib.blogspot.com/ 

Директор Чортківської ЦБС — Колівошко Оксана Володимирівна.

 

Загальна кількість бібліотек ЦБС – 53

В тому числі:

·        1 центральна бібліотека;

·        52 сільських бібліотек-філій.

Фінансування ЦБС здійснюється за рахунок районного бюджету

Книжковий фонд системи станом на 01.01.2013 становить понад 500 000 примірників документів.

У бібліотечній системі працює 35 клубів за інтересами

До структури Чортківської центральної бібліотеки входять такі відділи: методично-бібліографічний відділ, відділ комплектування та обробки літератури, відділ обслуговування користувачів, абонемент, читальний зал та Інтернет-центр (із безкоштовним доступом до мережі інтернет).

 

Основні напрями діяльності бібліотечної системи:

·        забезпечення виконання державних та регіональних програм, щодо вдосконалення обслуговування користувачів, розширення довідково-бібліографічних та інформаційних послуг;

·        використання соціологічних можливостей бібліотеки в якості інструменту опосередкованого ведення діалогу з користувачами;

·        сприяння розвитку освіти та самоосвіти, творчій самореалізації особистості, підвищення інформаційної культури молодого читача а культури споживання інформаційних ресурсів;

·        співпраця з органами місцевої влади та представниками мас-медіа, розвитку зв’язків з громадськістю.

 

Участь у проектах і програмах:

2003 рік. Центральна бібліотека стала переможцем конкурсу «Інтернет для читачів публічних бібліотек» LEAP-III наслідком чого стало відкриття у приміщенні центральної бібліотеки Інтернет-центру з безкоштовним доступом для користувачів на 6 робочих місць.

У 2005 році на базі центральної бібліотеки проходив Всеукраїнський семінар «Проект «LEAP»: підвищення ролі бібліотек у житті місцевої громади», який проходив за фінансової підтримки Посольства США в Україні.

У 2005-2007 роках Чортківська центральна бібліотека здобула перемогу в проектах «LEAP-Connect» та «LEAP-Connect-II» і продовжувала надавати вільний доступ до інформаційних джерел мережі Інтернет.

В 2010 році Чортківська ЦБС стала переможцем проектів програм «Бібліоміст», «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до мережі Інтернет». У вересні 2011 року було відкрито Інтернет-центри з вільним доступом до мережі Інтернет для користувачів у центральній бібліотеці та бібліотеках-філіях сіл: Пробіжна, Біла,

Про діяльність Чортківської ЦБС та роботу Інтернет-центрів можна дізнатись на сайті центральної бібліотеки та блогах бібліотек-філіалів.

В 2013 році Чортківська РКЦБС отримала наступну перемогу у конкурсі проектів програм «Бібліоміст», «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до мережі Інтернет». У листопаді 2013 року було відкрито Інтернет-центри з вільним доступом до мережі Інтернет для користувачів у центральній дитячій бібліотеці та бібліотеках-філіях сіл: Джурин, Звиняч,Улашківці,Шульганівка. 

Конкурси:

2009 рік — перемога центральної бібліотеки у Всеукраїнському конкурсі творчих робіт, оголошеного Державною бібліотекою України для юнацтва, «Я – патріот» у номінації «Сьогодення України і я».

2010 рік — перемога центральної бібліотеки у Всеукраїнському конкурсі на кращий проект з підтримки та розвитку читання «Читаю я! Читає вся моя сім’я».

2013 рік - перемога у облансому конкурсі " На розміщення матеріалів у збірнику з досвіду роботи публічних бібілотек Тернопільської області" .

2013 рік - перемога у обласному конкурсі  на кращий  буктрейлер  "Оживають герої на екрані у рекламі".